Yeni Sayfa 1
Kategoriler
Sayfalar
  Ana Sayfa
      Bilgisayar Kurdu Forum
      Sesli Şiirler
      Metin Şiirler
      Foto Galeri
      Video & Müzik
      Şifalı Bitkiler Rehberi
      Mahjongg (Oyun)
      Ziyaretçi Defteri
      Hakkımızda
      İletişim
   Şifalı Bitkiler İstatistikleri
 Şifalı Bitki Kategori Sayısı :
 Şifalı Bitki & Bilgi Sayısı : 149 
 Toplam Okuma Sayısı : 65.503 
 IP Adresiniz : 34.204.186.91 
 Site Üye Sayısı : 10 
 Site Toplam Ziyaret : 3.799.202 
Üye İşlemleri
Bilgisayar Kurdu  * Üye Giriş Paneli *
      Üye Girişi
      Sayfaya Üye Ol
Hastalıklar ve Şifaları / Alerji
" Hastalıklar ve Şifaları/Alerji " Okuyorsunuz...
    Bazı insanların vücut dirençleri, çeşitli yiyecekler, çiçek tozları, elbise, halı, parfümler, plastik eşyalar, dar elbiseler, sıcak veya soğuk hava ile hayvan tüyleri gibi maddelere duyarlıdır.
Alerjik durumlar, psikoloji ve yanlış beslenme ile yakından ilgilidir. Özellikle son yıllarda hazır gıdaların, boyalı katkı maddeleri içeren yiyeceklerin beyaz un ve şekerin aşırı tüketimi alerjik reaksiyonları arttırdı. Her türlü alerjide karaciğerin kendini temizlemesi ve toksin atması çok önemlidir.
Yeterli miktarda C vitamini alınması çok önemlidir. Allerjik belirtilerhisseden kişinin, vücut direncini azaltan pastırma, sucuk, konserve, et ve balıklar, kavun, çilek gibi gıdalardan çok fazla tüketmemelidir.
    Pratik Bitkisel Formüller :

Alerjisi olanlar, şahtere, ısırgan, zerdeçal, aloe vera, yulaf ezmesi, maydanoz, sarımsak, buğday çimi, taze bezelye, soya fasulyesi, badem, fındık, muşmula, atkuyruğu ve sinirli ot bol bol tüketmelidir. Günde 2-3 bardak ısırgan otu çayı, öğün aralarında tatlandırılmadan içilmelidir. Alerjiyi, oluştuğu nedene göre tedavi etmek en doğrusudur.
   

Önerilen Bitkiler

Sarımsak (Allium sativum) ve Soğan (Allium Cepa) :
İçerdikleri kuersetin gibi yüksek konsantrasyonlu bileşikler nedeni ile alerjiye karşı son derece yaralıdır. Bu bileşikler hastalığı alevlendirici reaksiyonları yavaşlatır. Eğer alerjiniz varsa, bu yiyecekleri mönülerinizde bolca kullanmanız gerekir.
Isırgan Otu (Urtica Diocia) :
Isırganla hazırlanmış preparatlar, alerjik semptomların tedavisinde son derece etkilidir. Dünya üzerindeki tüm kültürler, bu bitkiyi yüzyıllardır öksürük, burun akıntısı, göğüs sıkışıklığı, astım, boğmaca ve hatta tüberküloz gibi sorunları tedavi etmek için kullanmışlardır. "Doğal İlaç Doğal Şifa" kitabının yazarı Andrew Weil, Kolombiya Üniversitesi Botanik Hekimliği kürsüsünde yaptığı bir konuşmada, saman nezlesinin kurutulmuş ısırgan yaprakları ile tedavi edilişinden daha etkileyici bir şey duymadığını söylemiştir.
C Vitamini :
Düzenli olarak C vitamini kullanan kişilerde alerji, solunum yolları iltihabı ve astım nöbeti gibi sorunların en alt düzeylerde görüldüğü saptanmıştır. C vitamini diyare hariç hiçbir yan etkisi olmayan doğal bir antihistaminiktir. Bazı kişilerde günde 1200 miligram gibi düşük miktarlarda alınmasından sonra diyare geliştiği farkedilmiştir. Fakat bu son derece nadir rastlanan bir durumdur. Biberler, Arnavut biberi ve Su teresi C vitamini açısından son derece zengin bitkilerdir.
Papatya (Matricaria recutita) :
Özellikle Avrupalı aromaterapistler, kurdeşen ve kaşıntı gibi cilt sorunlarının tedavisi için, papatya ile hazırlanmış preparatlarla masaj yapılmasını öneriyorlar.
 Ekleme Tarihi :  16 Ekim 2009 Cuma       Okuma :  379

Bilgilendirme
   * Sayfamıza Ücretsiz olarak Üye olmanız durumunda;
Metin Şiirler bölümüne Şiir, Foto Galeri bölümüne Fotoğraf, Müzik & Video bölümüne Video ve Yemek Tarifleri bölümüne Yemek Tarifi ekleyebilirsiniz.
Uygun görülmesi durumunda Sayfamıza Yardımcı Yönetici olabilirsiniz.
Copyright © 2000 - 2021  Bilgisayar Kurdu  (Tasarım&Kodlama : Bilgisayar Kurdu)